Gear

azonosítás – Dégi János Bari Károly verseit mondja

irodalom

2024. február 17. szombat 18:00

Dégi János Bari Károly estje – 14 verses válogatás

Az est a Kalligram Kiadó közösségi finanszírozási kampányát támogatja, Bari Károly A mozdulatlanság örökbefogadása – Összegyűjtött versek, prózai írások és képzőművészeti alkotások 1966-2018 című kötetének második kiadása érdekében.

Elhangzó versek:
Azonosítás
Motyogva
Azt hiszitek
Ne menj ki
Kínom indított útnak
Táltosfiú
Trónbeszéd
Vajda János közkatona imája a gyóntatószékben Petőfi Sándor halhatatlan lelke előtt
Félnek a szótól
Hazánk, Szabadság!
Ne felejtsék el
Két gyermekvers Máriusznak
A Kossuth-díjas Bari Károly nemcsak a kortárs, de az egész magyar irodalom egyik legnagyobb alakja. Ilyen mélyről, a putrisor mélyszegénységéből ilyen szabadon és büszkén soha nem érkezett még költő az irodalom jólfésült közegébe. A 14 verses válogatás egészen ritka vállalkozás, mert manapság nincs és korábban sem nagyon volt Bari Károly-est.
Dégi János a szobafogságra ítélt költő vívódásait, fájdalmasan aktuális gondolatait foglalja össze ezekkel a versekkel.
Egy életmű hever a földön… a papírlapokon, és a szoba magányában szólalnak meg a Bari-sorok: ide születtünk, nincs megváltás és eloldozás, menekülés, elrejtőzés.
Az est a Kalligram kiadó közösségi finanszírozási kampányát támogatja Bari Károly A mozdulatlanság örökbefogadása – Összegyűjtött versek, prózai írások és képzőművészeti alkotások 1966-2018 című kötetének második kiadás érdekében.
Támogatásokat a Kalligram Kiadói számlájára lehet átutalni:
Bankszámlaszám: OTP 11709002-20586098
Közlemény: Bari Károly